Mateřská škola paleček o.p.s.

Podporujeme samostatnost dětí a učíme je jít vlastní cestou

Více než 7 let zkušeností

Kapacita až
24 dětí

klidná část
přažského žižkova

Nedaleko parku
parukářka

od roku 2012
v nových prostorech

O mateřské škole paleček

Mateřská škola Paleček vznikla na základě úzké spolupráce s Městskou částí Praha 3 z původní Palečkovy předškolky. Ta sídlila na náměstí Jiřího z Poděbrad v budově základní školy a fungovala pouze v dopoledních hodinách. Poptávka po celodenním provozu ale rostla a Palečkova předškolka na ni mohla díky spolupráci s Městskou částí Praha 3 reagovat a přestěhovat se do nových prostor, které od 1. 9. 2012 využívá.

jednotřídní mateřská škola o kapacitě 24 dětí

Nacházíme se v klidné vilové části pražského Žižkova nedaleko parku Parukářka, v srdci zelené zóny, s výbornou dopravní dostupností a v blízkosti centra. Budova mateřské školy je nově zrekonstruovaná, bezbariérová. Disponuje prostornou zahradou a zastřešenou terasou, která je využívaná k řízené činnosti venku. Na zahradě i terase jsou umístěny certifikované herní prvky pro děti předškolního věku.