Obecné informace

Mateřská škola Paleček o.p.s. vznikla na základě úzké spolupráce s Městskou částí Praha 3 z původní Palečkovy předškolky. Ta sídlila na Náměstí Jiřího z Poděbrad v budově základní školy a fungovala pouze v dopoledních hodinách. Poptávka po celodenním provozu ale rostla a Palečkova předškolka na ni mohla díky spolupráci s Městskou částí Praha 3 reagovat a přestěhovat se do nových prostor, které od 1. 9. 2012 využívá.
Mateřská škola Paleček je zapsaná v Rejstříku škol.
Od září roku 2016 zřídila mateřská škola za podpory ESF Dětskou skupinu při MŠ Paleček.

Mateřská škola Paleček o.p.s. se nachází v klidné vilové části pražského Žižkova nedaleko parku Parukářka, v srdci zelené zóny, s výbornou dopravní dostupností a v blízkosti centra. Budova mateřské školy je nově zrekonstruovaná, bezbariérová. Disponuje prostornou zahradou a zastřešenou terasou, která je využívaná k řízené činnosti venku. Na zahradě i terase jsou umístěny certifikované herní prvky pro děti předškolního věku.

Celodenní strava je zajištěna firmou Česká Jídelna, která poskytuje vyváženou a pestrou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny od regionálních zemědělců a myslí i na dietní strávníky. Jídelníček na aktuální týden je k nahlédnutí zde.

Mateřská škola Paleček je mateřská škola s prvky zdravé mateřské školy, s celkovou kapacitou 24 dětí.

Otevírací doba Mateřské školy Paleček je Po – Pá 7:30 – 17:30.

Více informací o pedagogické činnosti v MŠ Paleček naleznete v sekci TŘÍDA.